Time is TBD | Minimum Waste

Moderní výživa: Mýty vs. fakta

Zakázat přihlašování
Moderní výživa: Mýty vs. fakta

Čas a místo

Time is TBD
Minimum Waste, Zlatnická 12, 110 00 Praha 1-Nové Město, Czechia

O události

🍎Oblast zdravé i sportovní výživy a redukčních diet je v posledních letech zavalena čím dál větším množstvím módních a extrémních výživových postupů, které často doporučují radikální omezení určité látky, celé skupiny potravin anebo dokonce vyřazení jedné makroživiny z jídelníčku. Hlavním cílem přednášky je prezentovat vědecky podložené informace na nejpopulárnější témata ve výživě jako jsou ketogenní a nízkosacharidové diety, otázka konzumace lepku, redukční diety, sacharidy a cukr, i velmi kontroverzní témata jako je veganství, palmový olej, detoxy a další.

🍎Chybět nebude ani důležité téma, jak se orientovat v informačním chaosu ve výživě a zdraví, a jak poznat nesmyslné a nebezpečné diety a doporučení prezentované v médiích.

Tato přednáška od Institutu moderní výživy se uskutečnila s velkými ohlasy a celkovou účastí několika tisíc studentů již na řadě českých univerzit i lékařských fakultách.  

▸ Jaké diety jsou zdravé a existují vůbec? ▸ Co říká věda o jarních detoxech šťávami, kokosovou vodou apod.? ▸ Jak se v závalu informací kolem výživy vůbec vyznat? ▸ Je lepek opravdu tak škodlivý, jak se říká? ▸ Co věda říká o palmovém oleji, kokosové vodě, řapíkatém celeru a dalších "superpotravinách"? ▸ Je maso nezbytnou součástí našeho jídelníčku? ▸ Z čeho se skládá tzv. pestrá strava? ▸ A rádi odpoví také na spoustu vašich dotazů. 

🎤 Lukáš Roubík je odborník na výživu s 15 lety praxe a autor dvou populárních knih Moderní výživa ve fitness a silových sportech (2018) a Příprava na soutěž v kulturistice od A do Z (2012). Výživu člověka vystudoval na Lékařské fakultě Masarykovy univerzity v Brně. V mládí se stal 2x mistrem ČR a vicemistrem Slovenska v kulturistice a v letech 2010-2018 byl členem výkonného výboru Svazu kulturistiky a fitness ČR na pozici předsedy Trenérsko-metodické komise. 

🎤 Miloslav Šindelář je bývalý student Všeobecného lékařství, který se na konci čtvrtého ročníku rozhodl vydat jinou cestou – pokračovat ve studiu Nutriční terapie a věnovat se edukaci veřejnosti. Je certifikovaným poradcem pro výživu a přednáší na FTVS UK, v trenérské škole Ronnie i na lékařských konferencích. Je také spoluautorem populární knihy Moderní výživa a zakladatelem Institutu Moderní Výživy. Jeho snahou je popularizace vědecky podložených informací o výživě.

Vstupné stojí 200Kč. Vstupenky kupujte níže. Můžete je poté použít jako kredit u nás v obchodě při nákupu nad 500Kč. 

Kapacita je omezená. 

Vstupenky | Ticket
Price
Quantity
Total
  • Vstupenka - Moderní výživa
    CZK 200
    CZK 200
    Sold Out
This event is sold out

Sdílení | Share